Klacht tegen slankbrood gegrond verklaard door RCC
21-02-2012Recentelijk is het product Slankbrood op de markt geïntroduceerd. Dit product is momenteel verkrijgbaar bij verschillende bakkers. Met reclamecampagnes via onder meer RTL-4 en de website www.slankbrood.nl heeft de producent de nodige aandacht gevestigd op de vermeende afslankende werking van het product.
Het Nederlands Bakkerij Centrum (NBC) de beweringen rond het product Slankbrood onderzocht en geconcludeerd dat verschillende claims over de afslankende werking van Slankbrood niet in overeenstemming zijn met de wet. Het NBC heeft daarom in opdracht van de NBOV en de NVB een klacht ingediend bij de Reclame Code Commissie (RCC). De klacht zag op de claims "Slankbrood"; "Eet je slank met Slankbrood" en "Slankbrood versnelt vetafbraak".
De RCC heeft in haar uitspraak van 14 februari 2012 geoordeeld dat de door het NBC ingediende klacht gegrond is. Volgens de RCC is het gebruik van de claims verboden op grond van de Claimsverordening en zijn de claims daarnaast misleidend omdat de producent van Slankbrood niet kan aantonen dat je van Slankbrood slank(er) wordt. Het gebruik van de claim Slankbrood en andere claims die suggereren dat Slankbrood een afslankende werking heeft, is dus in strijd met de wet.
De producent van Slankbrood kan nog tot 28 februari 2012 hoger beroep instellen tegen de uitspraak van de RCC.
Het is uiteindelijk aan de ondernemer zelf om de risico's af te wegen en daarop actie te ondernemen. Mocht u naar aanleiding van het voorgaande nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met kennisspecialist warenwet Pauline Houtsma op telefoonnummer 0317 - 47 12 12.