Inspectiediensten controleren intensiever

3 december 2020

Nu de horeca vanwege de coronamaatregelen gesloten is, hebben de inspectiediensten meer ruimte voor inspecties bij de winkelambachten, waaronder de bakkerijsector. Winkelambachten en horeca vallen namelijk in hetzelfde toezichtdomein. De NBOV hoort van bakkers dat bijvoorbeeld de NVWA en de omgevingsdiensten op dit moment intensiever controleren en inspecteren. 

Daarnaast volgt een herinspectie van de NVWA in sommige gevallen nu sneller op de eerste inspectie. Zorg daarom dat uw winkel en bakkerij altijd schoon en netjes zijn, ook in de drukke decemberperiode.

Inspecties worden uitgevoerd door de volgende organisaties:

  • NVWA: hygiëne-inspecties, handhaven roken, alcoholbeleid, allergeneninformatie.
  • Omgevingsdienst: milieucontrole en vaak ook de brandblusinstallaties. Hieronder vallen afvalwater en vetafscheider.
  • Brandweer: brandveiligheid.
  • Agentschap Telecom: weegschalen voor verkoopgebruik.
  • ILT: plastic tassen en plaagdierpreventie bij buitengebruik.
  • ISZW: arborichtlijnen/arbeidsomstandigheden.

 

Goed voorbereid

 

Energieadviesbureaus

Eerder berichtten we al dat sommige energieadviesbureaus in deze drukke periode op agressieve wijze een afspraak met u willen maken. Hoe u daarmee omgaat, leest u in ons artikel Pas op voor agressieve energieadviesbureaus.

Artikelen / Info en advies
Slim zakendoen: Creatieve oplossingen bij hogere kosten
Artikelen / Info en advies
Een sollicitant een dagje laten meedraaien, kan dat?
Artikelen / Info en advies
Koperverbinding KPN stopt binnenkort