Meesters uit verschillende versambachten bij Koppert Cress
Hoe blijf je jezelf ontwikkelen als vakman? En hoe geef je jouw kennis door? Daarover gingen Meesters uit de bakkerij-, slagers- en ijsbranche met elkaar in gesprek bij Koppert Cress in Monster. Ook NBOV-directeur Marie-Hélène Zengerink was aanwezig.
Tijdens de bijeenkomst op 26 oktober deelden Meesters Boulanger, Meesters Patissier, Meesterslagers, Meesterverkopers en SVH Meesterijsbereiders hun ervaringen. Centraal stond de vraag: wat betekent Meesterschap in 2026?
Wat betekent de Meestertitel?
De titels Meester Boulanger en Meester Patissier zijn een bijzondere erkenning van vakmanschap. Een Meester Boulanger richt zich op brood, een Meester Patissier op banket en patisserie. Om de titel te behalen, leggen kandidaten een uitgebreid examen af. Daarin laten zij hun kennis, technieken, creativiteit en eigen kijk op het vak zien.
Meesters zetten zich ook in voor de toekomst van de branche. Ze delen hun kennis, inspireren collega’s en laten jongeren zien hoe mooi en veelzijdig het bakkersvak is. Zo dragen zij hun vakmanschap over aan een volgende generatie.
Nieuwe ideeën voor de ambachtelijke bakker
Tijdens een rondleiding door Koppert Cress en de Food Jungle ontdekten de deelnemers bijzondere ingrediënten en smaakcombinaties. Daarna bespraken ze in gemengde groepen hoe zij hun vak verder kunnen ontwikkelen. Ook ondernemerschap, samenwerken en het zichtbaar maken van hun ambacht kwamen aan bod.
Die uitwisseling biedt inspiratie voor de ambachtelijke bakker. Door te kijken naar andere vakgebieden ontstaan ideeën voor nieuwe producten, smaken en technieken.
Samen aan de slag
De deelnemers werkten ook samen in de keuken. Iedere Meester bracht een product mee uit het eigen vakgebied. Met die producten maakten zij samen een buffet. Zo ontdekten ze hoe hun kennis en technieken elkaar aanvullen.
Voor de NBOV sluit deze ontmoeting aan bij het belang van kennis delen binnen de ambachtelijke bakkerij. Door van elkaar te leren en jonge vakmensen te begeleiden, bouwen bakkers samen aan de toekomst van hun vak.
Vereniging De Meesters en Stichting Meestertitels Slagersbranche organiseerden de bijeenkomst, met deelname van SVH Meesterijsbereiders.
Schrijf je in voor de nieuwsbrief
Bakkerszaken is dé nieuwsbrief voor de ambachtelijke bakkers. Hierin vind je al het nieuws en ontwikkelingen die voor jou als ondernemer op dit moment belangrijk zijn. Ook als je geen lid bent van de NBOV kan je Bakkerzaken ontvangen. Let wel: sommige artikelen zijn alleen te lezen door leden.
"*" geeft vereiste velden aan





